Paní Klamková, ... a z těchto důvodů na Somálsko nepřispěji.
Dostali jsme domů poštou výzvu se složenkou, abychom přispěli na "Somálsko na dně". Jelikož takovouto pseudohumanitární činnost považuji za velmi kontraproduktivní vzhledem k řešení problému, rozhodl jsem se formou tohoto článku odpovědět producentce výzvy, proč nepřispěji.
Paní Klamková, ….a z těchto důvodů na Somálsko nepřispěji.
Paní Klamková, dostali jsme do naší rodiny poštou Váš naléhavý apel s názvem „Somálsko na dně“, který nás vyzývá (nikoli žádá), abychom finančně přispěli na aktivity vaší organizace, která se dle Vašich slov podílí na záchraně somálské společnosti před hladomorem, nemocemi a dalším strádáním.
Paní Klamková, nemyslím si, že somálská společnost je an gros ohrožena. Stačí se podívat do demografických tabulek a vidíme, že počet obyvatel Somálska neustále roste a to čím dál, tím rychleji. Za posledních 70 let stoupl počet obyvatelstva v Somálsku z dvou a čtvrt milionu na 16 milionů.
To ovšem neznamená, že v Somálsku lidé netrpí ať hladomorem, tak nemocemi, tak společensky rizikovými situacemi. Tato situace se ovšem nedá řešit tím, že do této společnosti budeme zvenčí zasahovat a pseudohumanitární pomocí sociálně inženýrsky deformovat přirozené přírodní a sociální zákony.
Mělo-li Somálsko v roce 1950 2,3 milionu obyvatel, v roce 1960 2,8m, 1970 3.4m,1980 6.3m, 1990 7,2m, 2000 9,2m, 2010 12,0m a 2020 15,9m, pak demograficky velmi rychle roste. V současnosti má Somálsko 16,4 milionu obyvatel. Předpověď uvádí, že v roce 2030 bude mít Somálsko 21,2 m, v roce 2040 27,6m obyvatel a v roce 2080 60.2 milionu obyvatel. Mělo-li šanci nějak rovnovážně žít před rokem 1950 s dvěma až třemi miliony obyvatel, nemá šanci tak žít s šestnácti miliony v současnosti a to ani s mezinárodními dotacemi. Ba naopak toto jen situaci zhoršuje.
Každé území má určitou úživnost obyvatel a je-li jejich počet překročen, nastávají potíže jednak způsobené hladomorem, jednak infekčními chorobami,ale i sociální agresí způsobenou bojem o prostor a zdroje. Jak je vidět i při technologickém pokroku se dá odhadnout, že úživnost Somálska se pohybuje někde na hranici 3 milionů obyvatel.
Pokud by nebylo do somálské společnosti zasahováno zvenčí, přirozeně by se tento počet obyvatelstva udržoval na této úrovni. Vzhledem ke všelijaké pseudohumanitární pomoci se tato rovnováha porušila, uměle se navýšil počet obyvatelstva na 16,4 miliony současného stavu obyvatel a je pochopitelné, že z tohoto množství jich je 12 milionů zcela odkázáno na potravinovou pomoc zvenčí. Pokud bude ekonomická, společenská a demografická situace pokračovat, dá se předpoklídat, že za v roce 2030 bude strádat nikoli 12, ale 18 milionů obyvatel Somálska. A tak, jak bude uměle stoupat počet obyvatel, bude stoupat počet Somálců závislých na pomoci zvenčí. Toto je nejen v Somálsku, ale i v mnoha dalších státech, které byly vmanévrovány z nejrůznějších důvodů do závislosti na dodávkách zvenčí. Dlouhodobě tato pseudohumanitární pomoc generuje miliony a miliony trpících strádáním navíc, a to jen pro politický, vlivový, ekonomický, či morální benefit donátorů.
Dá se tedy zjednodušeně říci, že příčinou utrpení Somálců je narušení přirozené rovnováhy mezi úživností území a počtem obyvatelstva. A takovéto porušení přirozené rovnováhy je důsledkem právě takovéto pseudohumanitární pomoci.
Jediným řešením zlepšení situace je opětovné nastolení přirozené rovnováhy mezi úživností prostředí a počtem obyvatelstva. A k tomu tato pseudohumanitární pomoc, ke které jsme Vámi vyzýváni, rozhodně nevede.
Nastolení přirozené rovnováhy, která byla rozvrácena právě takovými umělými pseudohumanitárními zásahy, jejichž financování od nás vyžadujete, bude z našeho kulturního pohledu kruté, ale v tamním kulturním prostoru historicky přirozené. Jiné trvalé řešení není.
Umělé vydržování nadpočetního stavu obyvatel Somálska dodávkou pseudohumanitární pomoci je jednou z příčin stávajícího stavu a proto z těchto důvodů na Somálsko nepřispěji.
S pozdravem
Jiří Buzický
Diskusní téma: Paní Klamková, ... a z těchto důvodů na Somálsko nepřispěji.
Nebyly nalezeny žádné příspěvky.