Který hovado zase zasralo ten záchod?

22.09.2021 12:28

Který hovado zase zasralo ten záchod?

Evropská Unie již nějakou dobu brojí proti přemíře hovězího dobytka, a to tentokrát z pohledu toho, že krávy, býci, voli a telata prdí, kadí a močí, čímž znečišťují životní prostředí. Proto někteří europatolízalští vědci začali situaci řešit tím, že vychovávají telata k tomu, aby po vůli eurobyrokratů vyměšovala na předem jim vykázaná místa. Výchova telat k vyměšování na správném místě spočívá v odměně, když tele vyhoví požadavkům bruselských mocipánů, pokud ne, následuje trest. Běžní praxe mocipánů z Bruselu. U telat trest spočívá prý ve studené sprše, informovaní vynášejí, že v elektrošocích. Výchova prý je úspěšná.

Kdysi jsem na záchodě jedné protipožární instituce zazanamenal cedulku, která žádala zde močící pány, aby močili do mísy, nikoli do jejího nejbližšího okolí. Už je to léta, ale myslím, že pokud je tam ta mísa, tak se za ten čas nic moc nezměnilo. A abych byl genderově korektní, uvedu text cedulky na záchodě jedné vodácké hospody u Lužnice. „Nevyhazujte vložky okénkem na dvůr, dusej se nám kachny!“.

A co se týká vyměšování dobytka na WC, možná, že ledaskde jsou na veřejných WC dál, než EU. Neříkejte, že jste nikdy neměli příležitost glosovat svoji návštěvu na veřejném WC slovy:“Který hovado zase zasralo ten záchod!?“.

Ale prakticky k věci. Aby mohl dobytek vyměšovat oxyd uhličitý, metan či čpavek, musí před tím prvky, z nichž tyto sloučeniny vytváří, od někud příjmout. A ty přijímá z přírody. Dýchá vzduch, spásá trávu, pije vodu. Podle zákona o zachování hmoty žádný škodlivý prvek nevyrobí, pouze ho z prostředí přijme, nějakým způsobem přetransformuje v nějakou jinou sloučeninu a tu vrátí do přírody. V přírodě se sloučenina vyloučená krávou přetransformuje do jiné sloučeniny a ta se okruhem vrátí ve formě trávy, kyslíku, či vody. Normální koloběh fungující od pradávna.

Nevím, proč si eurobyrokrati zasedli na dobytek, ale při tom jim prakticky nevadí, že se do ovzduší uvolňují uhlovodíky, které se vytěžují z fosilních paliv, uhlí a ropy a zemního plynu, jejichž zásoby byly po miliony a miliony let deponované v pevné, tekuté a plynné formě pod zemským povrchem a teprve jejich těžba a užívání zvyšuje množství škodlivých prvků v ovzduší nad rovnovážnou míru.

Proč kontinenty křižují kamiony, které převážejí zcela zbytečně zboží tisíce kilometrů , proč lidé zbytečně létají letadly přes půl světa, aby se mohli ponořit do vln Indického oceánu, ačkoli stejný požitek poskytne Jadran, či Černé moře daleko ekologičtěji dostupnější, proč se dřevo a odpadní papír veze kontejnerovámi loděmi z Evropy do Číny, aby tam vyrobili papír a ten opět plul přes půl světa, aby zde, u nás, či někdě jinde na něj natiskli předvolební plakáty o tom, jak je důležité chránit přírodu, což ovšem nikdo nečte a papír opět putuje do Číny na další zpracování?

Energie je sice potřeba, ale mnohdy se s ní zbytečně plýtvá. Proč se neomezí na rozumnou míru doprava, ale hned se furiozně zakazují vznětové a zážehové motory a vnucují se elektromobily? I ty potřebují energii. A zakáže-li se výroba atomové energie a energie z uhelných, ropných a plynových elektráren, pak nás solární, větrné, či vodní energetické zdroje nevytrhnou. Nejsou výkonově stabilní a například solární elektrárny mají největší výkon ve dne, kdy například elektromobily jsou v největší permanenci a jezdí a v noci, kdy by se elektromobily měly dobíjet, soláry neprodukují nic. Zrovna tak nestabilní jsou elektrárny větrné a v určité míře i vodní.

A rozumné všelijak kombinované produkování energie je záležitost, která odporuje zájmům producentů, tedy co nejvíce vydělat.

Jak se zachovat? Asi rozumně šetřit energií, zvláště tou, která otevírá podzemní zdroje uhlovodíků a uvolňuje dosud „utemované“ podzemní rezervoáry, využívat atomovou energii jako základ, doplňovat větrnou, solární a vodní energií s tím, že např denní solární a větrná energie bude v době přebytku transformována např. na energii potenciální a kinetickou např. prostřednictvím přečerpávacích vodních elektráren a podobně.

Šteření energií tedy také spočívá v omezení zbytečného konzumu, v omezení výroby pro zbytečnou spotřebu, v lokalizaci výroby a spotřeby na úkor globalizace.

Myslím si, že šetření energií za účelem ochrany životního prostředí je záležitostí uvědomění si potřeby tohoto každým z nás. Není to rozhodně záležitost direktiv například těch eurobyrokratů, kteří chtějí spasit svět pro svoji vlastní slávu tím, že naučí dobytek vyměšovat na WC. Když si uvědomíme hloupost takových nápadů a moci, kterou soustředili ti hlupáci , kteří s takovými „řešeními problémů“ přicházejí,do svých rukou, tak z takových nápadů mrazí.

Je na čase se bránit. Opravdu nechci, aby se mnou sdílela veřejné WC nějaká Evropskou Unií vychovaná kráva.

Zdraví a přeje zdraví

Jirka B.

 

Diskusní téma: Který hovado zase zasralo ten záchod?

????

Naďa Dubcová | 29.09.2021

Dobrý článek

Přidat nový příspěvek