Operace pod falešnou vlajkou
Operace pod falešnou vlajkou
Operace pod falešnou vlajkou se nazývá válečný, nebo teroristický akt, který je proveden jednou stranou konfliktu se záměrem svést tuto akci, většinou neodpovídající válečným, eventuelně civilním zákonům a konvencím, na stranu protivníka, nebo „neznámého“ pachatele,a to za účelem jeho zdiskreditování a odvedení pozornosti od vlastního angažmá.
Takových „aktů“ se nám za posledních pár let nahromadilo dost.
Nevyšetřené, nebo nepodložené validními důkazy zůstalo například sestřelení malaisijského letadla nad Ukrajinou v roce 2014, akce Skripal ve Velké Británii z roku 2018, akce Vrbětice u nás v Česku v roce 2014. To jenom namátkou. A v posledních měsících a týdnech se s nimi v souvislosti s válkou na Ukrajině roztrhl pytel.
Oběma stranami prezentované útoky na civilní obyvatelstvo, z nichž se obviňují obě strany navzájem, útoky a atentáty na civilní spolupracovníky ruských vojenských i civilních orgánů na Krymu a dalších územích pod ruskou kontrolou, atentát na novinářku Duginu v Rusku, diverzní akce proti produktovodům, ať už se jedná o elektrické rozvody, plynovody Nord stream, či ropovody, diverzní akce proti Kerčskému mostu, či záhadné výbuchy v civilních, či vojenských objektech, ke kterým se nikdo oficiálně nepřihlásil. Vágně obviňuje jedna strana druhou, či se provedené akce svádí na tajemné partyzánské síly, či v konfliktu angažované nejmenované třetí strany.
Proč se autoři takovýchto akcí ke svému autorství veřejně nepřihlásí, je na bíle dni. Prostě to zavání něčím, co je v rozporu s válečnými právy a konvencemi. Protože je to něco, co se nedělá. I válka má svá pravidla. A co jde mimo tyto zákony a konvence, je buď válečný zločin, nebo terorizmus.
Myslím, že obě strany si u jednotlivých případů jsou dobře vědomi, kdo je provedl. Neříkejte mi, že v době, kdy se člověk nemůže cestou z hospody vyčurat v parku za keřem, aby ho nesledovalo několik kamer, kdy špionážní satelity létající okolo Země jsou schopny přečíst poznávací značku na automobilu a kdy je možné identifikovat v davu obličeje zájmových osob počítačovým programem je možné, že by nebylo ve válečné zóně zaznamenáno odpálení rakety na civilní letadlo, jehož trasu a okamžité údaje mohu já civil sledovat on line z pohodlí mého křesla u počítače, stejně, jako mohu sledovat polohu lodí na světových oceánech.
Prostě takové „ operace pod cizí vlajkou“ se dějí, zasvěcení obou stran o jejich autorství s největší pravděpodobností vědí vše, jen pro nás „obyčejné“ jsou pak vydávány propagandistické zprávy více, či méně lhavé a tendenční tak, abychom se stali na základě síly PR jedné, či druhé strany „rozhořčeným veřejným míněním“.
Je skoro profláknuté rčení, že „první, co ve válce prohrává, je pravda“. Je proto velmi důležité tuto pravdu hledat, byť je to sebeobtížnější. Shromažďovat co nejobsáhlejší a nejširší portfolio informací, analyzovat je, zvažovat, na základě znalostí a zkušeností je syntetizovat, pokládat si známou otázku „komu ku prospěchu“ a pak se opatrně přiklánět k závěrům. Zde zapuzení rozumu a podlehnutí emocím může přinášet obrovské škody. Buďte uvážliví!
A nechcete-li si lámat hlavu snahou o orientaci v problému, pak volte snahu o co nejrychlejší ukončení válečných akcí na Ukrajině tak, aby hledání pravdy nebylo záměrně tak komplikováno, jako je.
Zdraví a přeje zdraví
Jirka B.
Diskusní téma: Operace pod falešnou vlajkou
Nebyly nalezeny žádné příspěvky.