Za zpěv koled do basy?

17.12.2015 10:30

Za zpěv koled do basy?

„My tři králové jdeme k vám, zdraví štěstí vinšujem vám, zdraví, štěstí, dlouhá léta, my jsme k vám přišli z daleka“.

Tak tahle část textu by možná prošla, i když se zpěv koled u vánočního stromku zajisté nepříjemně dotýká náboženského cítění jedné mírumilovné skupiny zde pobývajících a proč je vůbec zpěvem zbytečně provokovat, že.

Horší už je to se zcela politicky nekorektní  slokou „A ty černý, co tam vzadu vystrkuješ na nás bradu?!“ Kdo má co dotýkat se v souvislosti s jakousi pokleslou křesťanskou kulturní tradicí  rasy a barvy pleti biblického afrického monarchy.

Jak kdysi zpíval Bob Dylan, časy se mění. Ještě před pár lety byl text koledy příkladný, běžný a normální. Pak podezřelý a nyní skoro trestný. To by se mělo opravdu řešit!

Z čeho tak odvozuji? Podle mediálních zpráv se politickou nekorektností znechucení kurátoři holandského Říšského muzea v Amsterodamu rozhodli pro přejmenování některých politicky nekorektních názvů exponátů na názvy politicky korektní. Tady je pár příkladů:

Hotentotská děvka = Kouřící žena z kmene Khoi

Malá černoška = Dívka s vějířem

Eskymáci na řece Clyde = Inuité

Černoch Thomas, 17 let = Thomas, 17 let

Rodina bušnegrů z vesnice Ganza = Maronská rodina z vesnice Ganza .

A je jen otázkou času, kdy se takovéhoto boje za politickou korektnost vehementně chopí někteří našinci.

A ne, že by nebyla příležitost. Namátkou: K.H.Mácha -  Cikáni, Mikoláš Aleš -  Cikáni, Josef Lada -  Kocour Mikeš ukraden Cikány, Jaroslav Čermák -  Turci, česká lidová píseň Hercegovona  (Mohamedáni, to jsou pohani), národní píseň Rabovali Turci atd. atd. Našlo by se mnoho příkladů politické nekorektnosti v životních zkušenostech našich předků.

Je na čase dát na index, či alespoň přejmenovat tato xenofobií díla. Oč lépe by znělo K.H.Mácha -  Romové, Mikoláš Aleš -  Nepřizpůsobiví, Josef Lada -  Jak Mikeše ukradli sociální odvrženci z vyloučených lokalit, Jaroslav Čermák - Vítaní kandidáti EU, lidová píseň Hercegovina (Muslimové, to jsou naši náboženští bratři), národní píseň Jak nás Turci kulturně obohacovali atd. Je fakt na čase opravovat pomýlené z životních zkušeností odvozené názory našich xenofobiích a fašizoidních předků.

A pak je tu ten Karel Schwarzenberg a ten politicky absolutně nekorektní xenofobně nenávistný erb jeho a jeho předků. Havran klove oči z hlavy zabitého Turka. Fuj! Hanba! Ale i to se dá vyřešit. Obrozený sokol klove oči z hlavy diktátora Putina. To by šlo, ne?

I když si předevčírem Putin pro tentokrát moc dobře rozuměl s Kerrym.  Nebo spíše Kerry s Putinem. Asi se ho Putin zeptal “ Tak co, Džone, nechceš se podívat na ty satelitní fotky z té malajsijské havárie vloni na Ukrajině? “. A Kerry odpověděl „No dobrá, Voloďo, tak ať tam ten Assad do voleb zůstane. A kandidovat také může.“. A pak prý Putin Kerrymu přátelsky doporučil, aby už šel spát.

Jirka B.

Diskusní téma: Za zpěv koled do basy?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek