Svatá Anna chladna zrána

26.07.2016 15:01

Svatá Anna chladna zrána

Je dnes 26.července, svátek má svatá Anna. Pranostika říká, že „svatá Anna chladna zrána“. Nebo se „ u nás“ říkalo, že na svatou Annu nachcal jelen do vody. Prostě sv. Anna je takový zlom léta, kdy už se spíše ochlazuje, takže nás dospělí v dobách mého dětství tím jelenem spíše odrazovali od koupání.

V roce 1914 na svatou Annu už bylo na Balkáně po žních a tak se mohla spustit válka mezi Rakouskem-Uherskem a Srbskem. Války obvykle začínaly po žních, aby se nezplundrovala úroda obilí. A s válčením se obvykle končilo „do švestek“, aby byl klid na povidla a slivovici. Tenkrát se to ale nějak vymklo a válčilo se čtyři roky. Byla z toho Velká, později zvaná První světová válka.

Na Ukrajině už asi bude také po žních. NATO by to také chtělo sfouknout do švestek, ale Rusové se chovají jako ten sadista z onoho starého vtipu, kdy masochista prosí:“Tak už mne konečně zbij!“ a sadista ho trápí tím, že mu výprask odpírá. Holt NATO se už dva roky těší na to, až ho Rusko napadne (tedy Ukrajinu, potažmo pobaltské státy či Polsko) a Rusko odpovídá, že „Ani nápad!“. (To není mé přirovnání, to jsem si vypůjčil od analytičky Spencerové.) No, tak snad ta asertivita Rusům vydrží. Také opravdu nevím, co by Rusko mělo z toho, že by někoho ze sousedů napadalo. Rusko potřebuje obchodovat, ne okupovat. Opak si mohou myslet jen zastydlí rusofobní bulíci.

Myslím, že Evropa by měla obrátit svoji pozornost od Ruska k migrační tsunami. Prakticky denně se setkáváme s terorem příslušníků islámské kultury proti nám příslušníkům evropského (či severoatlantického) kulturního okruhu. A už žádný dobroserský politik, žurnalista, či aktivista neobstojí se svými lživými kecy a balamutěním. To, před čím varovali ti, kteří si uměli dát před pár lety  dohromady dvě a dvě, se naplňuje. Už ne „Jak spolu?“, už ne „Jak vedle sebe?“, teď už je jasné, že jde o „Kdo s koho!“. Jsem rád, že nemusíme u nás řešit otázku, jak se islámských diaspor zbavit.  Nutný „krok 1“ dělat nemusíme, můžeme se soustředit na „krok 2“, tedy jak zabránit jejich vzniku u nás.

Je jasné, že multikulti  blouznění je nesmysl, že politická korektnost je, slušně řečeno, nekorektní oblbování společnosti. Už je jasné, že zlu se nedá bránit dobrem, že nelze facce nastavovat druhou tvář, ale že je nutný po facce na jednu tvář oplatit zlu direktem  mezi oči. Jsou sice ještě ti, kteří takové nebezpečné nesmysly o všeobjímající „pravdě a lásce“ z hlouposti, naivity, či prospěchu hlásají, ale je jich čím dále, tím méně a lidé už jim to nebaští. Doufám, že takové smetou demokratickou cestou volby. To samé se týká aparátu EU.

Takže nakonec, čte-li mne nějaká Anička, tak vše nejlepší k svátku. Hlavně zdraví, klid a mír.

Jirka B.

Diskusní téma: Svatá Anna chladna zrána

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek