Rusko je přítel

25.11.2015 16:35

Rusko je přítel,

uvedl dnes turecký  premiér Ahmet Davutoglu a mně se chtělo zvracet.

Včera sestřelili Turci v Sýrii za hodně podivných okolností ruské vojenské letadlo a v důsledku toho jejich turkmenští chráněnci ještě na padáku postřelili jednoho pilota, kterého na zemi surově ukopali k smrti.

Dnes, tváří v tvář ruské zatím ekonomické a diplomatické odplatě, Turci lezou ke křížku a staví se ruskými přáteli. Odporné.

Turecké angažmá na Blízkém východě je slizké od samého počátku. Hra na obě strany, vojenská podpora ISIL, mordování Kurdů, coby jediné místní reálné protiislamistické síly, čilé obchodování nejen s ropou ukradenou Islámským státem, ale i kšeftování s uprchlickou krizí.

A nyní nůž vražený do zad svým „ruským přátelům“. Sestřelení ruského bombardéru v hodně sporném území, který na své misi proti islamistickým militantům svými manévry rozhodně neohrožoval bezpečnost Turecka, je opravdu zákeřný podraz a faktické vyjádření, na čí straně Turecko stojí.

To vše za pochopení, možná podpory USA a EU.

Postoj k tomuto zločinu je prubířským kamenem morálky a etiky nejen jednotlivců, ale i celých států.

Kdysi mi některé z dětí přivezlo z dovolené v Turecku hrneček s motivem turecké vlajky. Dnes večer ten hrneček na protest proti tureckému jednání demonstrativně rozbiji.

Škoda, že mám jen ten turecký hrneček. Křísnout o beton bych měl i s dalšími.

Diskusní téma: Rusko je přítel

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek