Pohřbívají živého

30.11.2015 14:55


Pohřbívají živého


Portál tyden. cz přinesl ve svém článku zajímavý popisek k fotografii https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/turecko-predalo-telo-pilota-putin-schuzku-s-erdoganem-odmita_364077.html


Na fotografii je vidět část tryzny s dvěma fotografiemi a s popiskem : „Na snímku fotografie ruských pilotů Olega Peškova a Konstantina Murachtina, obětí sestřeleného bombardéru SU-24, který zneškodnila turecká armáda.“.


Pominu to, že piloti byli obětí nikoli bombardéru, ale věrolomného a zákeřného sestřelu tureckou armádou, což jaksi redaktor neumí zformulovat.


Horší je hrubá faktická chyba. Na snímku je sice pilot bombardéru podplukovník Oleg Anatoljevič Peškov, kterého na padáku po sestřelu postřelili turkmenští bandité a na zemi ho posléze ukopali a pažbami ubili k smrti, ale druhý voják na fotografii není Konstantin Murachtin, ale námořní pěšák Alexandr Michajlovič Pozinič, který zahynul při záchranné akci ve prospěch jmenovaného Konstantina Murachtina, který přežil díky brilantní mezinárodní rusko-iránsko-syrsko-libanonské spolupráci na celé operaci. https://karel-blog.webnode.cz/news/kdo-a-jak-zachranil-zivot-letci-konstantinu-murachtinovi/ 


Jak je vidět, naši novináři jsou diletanti , kteří málo vědí, ale zato dobře slouží. A nejen málo vědí, ale zřejmě i málo vidí a myslí, neboť na oné fotografii jsou pod portréty padlých také jejich nacionále. Ale chtít po těch novinářských diletantech znalost ruštiny, to je při jejich neznalosti češtiny a faktů fakt moc.


Diskusní téma: Pohřbívají živého

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek