Po Brexitu

24.06.2016 17:27

Po Brexitu

Občané Velké Británie se rozhodli v referendu pro odchod v EU. Toto rozhodnutí poněkud zaskočilo mnohé politiky , kteří jsou zodpovědní za již několik let trvající eurounijní marasmus. A najednou tito eurounijní politici začínají po mnohaleté stagnaci a degradaci, kterou způsobili, bít na poplach a volat po reformě.

A já se ptám, zda na to ti, co ten stav úpadku zavinili a Evropu k němu dovedli, mají právo a  pověření k nějaké reformě vyzývat? Moje odpověď je jasná a jednoznačná. Nemají! Kdyby to byli slušní lidé, museli by přiznat, že EU nerozbíjí vůle občanů EU, ale jejich vlastní kontraproduktivní počínání a museli by neprodleně rezignovat a zodpovídat se.

Nic takového nebude. Tedy pokud zůstanou ve svých funkcích. A zřejmě v nedemokratickém prostředí EU není mechanizmus, jak je z jejich funkcí dostat. Kapr si rybník nevypustí, pánové Juncker, Schulz, Tusk i samozvaná „vůdkyně Evropy“Merkelová, eurounijní byrokrati i většinově eurounijní europoslanci, mnozí současní evropští političtí lídři se sami do propadla dějin nepošlou. A řeči o reformě jsou jen paví tance, kterými chtějí v okamžiku pravdy o svém působení vypustit mlhu.

Nevěřím v reformu stávající EU. Kdo tuto jasnou potřebu  jiného směřování evropské integrace neviděl a nedělal posledních 15 či 20 let, kdo chtěl jen „více Evropy“, nikoli „více pro státy a občany Evropy“, kdo se zabýval rovnáním okurek a ohýbáním banánů, kdo pod sebe hamtal stále více území a obyvatel bez ohledu na smysluplnost, kdo přivedl Evropu na pokraj jaderné války a evropskou kulturu na cestu k vymazání, kdo Evropu zaplavil migrační vlnou, ten žádnou reformu nepřipustí. Nevidím jinou reálnou možnost, než se zbavit tohoto eurounijního jha a s jinými lidmi začít jinak.

Dnes občané Velké Británie rozhodli o odchodu z tohoto neperspektivního společenství. Jsem přesvědčen, že budou následovat další a další referenda a postupně jeden stát za druhým bude prostřednictvím názorů svých občanů lámat nad hloupou, neschopnou a zpupnou Evropskou Unií hůl. Tedy bude-li občanům dána příležitost. Dost toho nasvědčuje, že se budou snažit současní eurounijní papaláši tomuto procesu „zbořit a znovu postavit“ mezistátní vnitroevropské vztahy zabránit. Bránit vůli a názořům občanů, by byla  jen další brutální hloupost eurounijní věrchušky. Lidé si nenechají kálet na hlavu věčně a již nejsou ochotni obdivovat eurounijní „císařovny nové šaty“, když je jasné, že  „dobrotivá“ EU má nejen dutou hlavu a levé ruce, ale i holou řiť  a začínají se zvedat. Zatím po dobrém. Občané Velké Británie to ukázali jasně.

Budu podporovat vyvolání čexitu a po jeho vypsání budu podporovat ne pofiderní pokusy rekonstruovat nerekonstruovatelné, ale unijní demolici a  evropskou stavbu od základů jinou. Takovou, která bude skrze  rovné a vzájemně výhodné vztahy jednotlivých evropských státu výhodná pro všechny Evropany.

Jirka B.

Diskusní téma: Po Brexitu

Ani já nevěřím v reformu EU

JB001 | 29.06.2016

A jsem taky pro čexit ;-)

Přidat nový příspěvek