Pilotka

05.06.2016 10:30

Pilotka

V dobách mého studia jsem se na stáži na psychiatrické klinice setkal s jednou pacientkou, která o sobě tvrdila, že je pilotkou. Kromě toho, že uváděla, že její matka je lvice Elza, také trvala na tom, že létá u aerolinií s názvem Vitana Byšice. Když jsem vznesl pochybnost, že Vitana Byšice nejsou aerolinie, ale továrna na polévky v kostce,  rozrušila se, fyzicky mne napadla a musela být odvedena na pokoj. Zkrátka, mé otázky rozrušují nejen v blogových diskuzích.

Jedna pilotka, mimochodem, někteří vznášejí pochybnosti o oprávněnosti tohoto označení, nastoupila svoji činnost v ukrajinském parlamentu. Pěje hymnu na podiu ozdobeném vlastními plakáty, jedná v parlamentu bosa, tu se zpozdí o dvě hodiny, tu zase dvě hodiny čeká na plotě u parlamentu, aby nezmeškala, poslance nazvala línými školáky, novináře psy, prezidentovi sdělila, že , ač se jí tedy moc nechce, tak to prezidentství vezme, když si to lid žádá, předsedkyni své strany sdělila, že se jí tedy moc nechce, ale že to předsednictví strany tedy vezme, když si to lid žádá, zkrátka je neobyčejně aktivní.

Někteří ze zasvěcených už projevili obavy, že se jedná o novou zbraň v hybridní válce. A ministr zahraničí Ruska její návrat na Ukrajinu odůvodnil slovy, že je lépe, dělá-li bordel v ukrajinském parlamentu, než v ruském kriminále.

A já si při sledování jejího revolučního zápalu nemohu nevzpomenout osudu Johanky z Arku, Robespierra, či Marata.

Jirka B.

Diskusní téma: Pilotka

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek