Odpůrci Zemana byli druzí, zatímco Zemanova klaka beznadějně předposlední

22.11.2015 17:52

Odpůrci Zemana byli druzí, zatímco Zemanova klaka beznadějně předposlední

Česká televize uvedla, že podle výzkumu agentury Median se čtvrtině naší populace nelíbil způsob, jakým prezident M.Zeman uctil památku 17. listopadu. Tuto zprávu převzala další media, např.Novinky pod titulkem "Čtvrtině lidí se nelíbí, jak Zeman uctil 17. listopad ".

Jaksi až v pozadí a mimo dosah titulků je, že skoro třetině naší populace se tento způsob uctění památky 17.listopadu líbil, tedy s ním souhlasí. Výsledky byly Zeman ano 29%, Zeman ne 24%.

Samotná informace a způsob její prezentace dává za pravdu prezidentu Zemanovi, který v antizemanovci kritizovaném projevu projevil názor, že media informují neobjektivně a manipulují výběrem a zpracováním informací s veřejností.

Ne náhodou se mi vybavil onen vtip z období komunistické totality, který popisoval závod mezi Sovětem a Američanem. Američan zvítězil a Rudé Právo napsalo " V souboji Sověta a Američana obsadil Sovět krásné druhé místo, zatím, co Američan skončil beznadějně předposlední!"

Ještě, že nás život v totalitě naučil číst mezi řádky. Netušil jsem, že tuto schopnost budu muset po pádu komunizmu ještě někdy potřebovat.

Jirka B.


Diskusní téma: Odpůrci Zemana byli druzí, zatímco Zemanova klaka beznadějně předposlední

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek