Napoleon a Hitler nedbali

09.05.2016 18:54

Napoleon a Hitler nedbali

V těchto dnech je vzpomínáno 71. výročí konce II.světové války.

Zatím, co generace mého otce zažila hned dvě světové války, byla moje generace a všechny následující uchráněny této hrozné zkušenosti. To se ale může změnit.

V minulých dnech jsme si totiž mohli i v našich mediích přečíst, že nový velitel amerických sil v Evropě generál Curtis Scapatrotti vyzval státy a vojska NATO, která se, mimochodem, za poslední čtvrt století posunula ze západní Evropy o několik set kilometrů východně na ruské hranice, aby se připravily na válku s, podle jeho slov, agresivním Ruskem.

Co už jsme se v našich novinách nedočetli, byla ruská odpověď. Ruské vojenské velení dalo v reakci na toto prohlášení vojákům NATO radu, aby se v tom případě teple oblékli a připravili se na nepředstavitelné.

Stručná a jasně srozumitelná odpověď, ze které pro její věcnou pregnantnost mrazí.

Napoleon a Hitler nedbali.

Jirka B

Diskusní téma: Napoleon a Hitler nedbali

Sice máme proti USA

Georgij Konstantinovič Žukov | 10.05.2016

desetinový armádní rozpočet, technologicky jsme asi 20 let pozadu, ale stručné odpovědi umíme líp. No a 4x vyšší rozpočet armády Číny nás nechává chladnými, i když postupně Číňané osidlují dálný východ a jejich rakety bez problémů zasáhnou i Moskvu.

Re: Sice máme proti USA

Jirka B. | 10.05.2016

Výsledek korunuje dílo. Pár příkladů:
USA se před dvěma a půl rokem cpalo na Krym a jsou tam (tak trochu z donucení) Rusové. Američané "bojovali" v Sýrii s islamistickými radikály pár let bez výsledku.. Buď islamisty porazit nechtěli, nebo nedokázali. Rusové za pár týdnů prosadili své cíle. Je směšné tupě opakovat klišé o "dvacetileté technologické ztrátě", která. není. Možná, že jsou Číňani na Dálném Východě, ale je v zájmu Ruska Dálný Východ zalidnit. Rusko jedná i s Jižní Koreou a Japonskem A zatím Číňané, Indové a další pochodují na ruských maršparádách společně s ruskými vojsky, zatímco se vztahy USA s těmito, ale i mnoha ostatními, horší. Svět se emancipuje a USA už není akceptovaným lídrem, o EU už darmo mluvit. A pokud by se dali Číňané na pochod, pak připomínám část textu jedné humorné písně z dob minulých::
My jsme děti lidové Číny,
my vyrostli jsme z bambusu a hlíny,
Čína je naše, Evropa bude
a za pár roků bude Čína všude.
Ostatně, vzhledem k americké ekonomice, která vsadila na život na dluh, už podstatná část USA je v čínských rukách. Mimochodem, americkým věřitelem je stále i Rusko. Amerika už není schopna splatit své dluhy. A tak se pokouší je "smazat" válkou. USA už profitovaly na I. světové válcem a z Divokého Západu na světové periferii se válečným pletichařením staly jednou ze světem respektovaných zemí. To same i ve II.světové válce, kdy se staly jednou ze 2 světových velmocí. Na obou válkách, do kterých USA vstupovaly po zralé úvaze v době, kdy už měly jasno o silnější straně, jak politicky, tak ekonomicly vydělaly, A to za celkem přijatelnou cenu 600 000 mrtvých dohromady. Ve II.světové válce je to zhruba 60x méně obětí, než kolik měl Sovětský svaz, zhruba 20x méně, než mělo obětí Německo. Počet obětí USA ve druhé světové válce nebyl o moc větší, než počet československých obětí. Ale tentokrát by to tak nebylo. USA nemohou spoléhat na to, že by se globální konflikt odehrál bez devastace jejich populace a území, jako dosud. Ostatně, snad kromě obsazení Grenady, po II.světové válce v žádném konfliktu, kterého se účastnily, nevyhráli. Nebo snad o nějakém víte?
Osobně doufám, že nebude potřeba, aby se vojáci NATO, včetně našich, museli začít teple oblékat a připravovat se na nepředstavitelné.
Jirka B.
P.S. Nemyslím, že bych si dopisoval s maršálem Žukovem. Spíše s nějakým poserou, který nemá ani odvahu mluvit svým jménem (a patrně ještě i přes anonymizer).

Re: Re: Sice máme proti USA

Georgij Konstantinovič Žukov | 11.05.2016

Ale vždyť vy to máte rád. Zadal jsem do vyhladávače Jiří Buzický a vylezl tento blog. Dlouho jsem od vás nic nečetl a překvapilo mne, jaký je z vás rusomilec, nu což, lidé jsou různí.Pokud si dobře pamatuji ze školy, američanů padlo kolem 400tis. a sovětů přes 20milionů. Němců kolem osmi milionů a z toho 2miliony na východní frontě. Zajímavá jsou ale čísla na sovětské straně, kde nejvíce padlo Ukrajinců a Gruzínů. V obou zení více než Rusů. Celkem mezi padlými tvořili Rusové pouhých 22%. Zbytek byli Ukrajinci, Gruzínci, Kazaši, Moldavané a další národy, které dnes nejsou v jednom státě s Rusy. Proto mi přijde naparování Rusů, že vyhráli válku poněkud nafouknuté, zvláště když jim velel neRus Džugašvili.

Re: Re: Re: Sice máme proti USA

Jirka B. | 11.05.2016

Je potěšitelné, že aktivně pátráte, alias Žukove, po mé osobě a aktivitách, asi nejen na blogu. Škoda, že k nalezeným výsledkům přistupujete lehkomyslně, nepozorně a deformovaně. Pak byste netvrdil, že jsem rusofil. Jen uvádím objektivní fakta. O těch byste měl diskutovat, nejen hloupě nálepkovat a soudit. K těm statistickým číslům: statistika II. světové války je dost nejednoznačná, mění se jak v čase, tak v prostoru, ale i pod vlivem ideologie. Např počet obětí SSSR se pohybuje v rozsahu 20 - 27 milionů, což je značný rozptyl. Některé informace pod počtem oběť či ztráta počítají jen mrtvé oběti bojů, někteří i raněné zemřelé, či nezvěstné. Někteří interpreti třeba považují vojáky ukrajinských frontů jen za Ukrajince, nebo neberou v úvahu, že téměř milion Ukrajinců bojovalo na straně Němců a umírali za Hitlera. Počet obětí na Ukrajině a v Bělorusku je také zkreslený vysokým počtem civilních obětí a obětí holokaustu. Ovšem na likvidaci Židů se podíleli také Ukrajinci a Poláci a také vzájemná likvidace Ukrajinců a Poláků zkresluje tato čísla. Pokud se týká bojových ztrát vojáků Sovětské (Rudé) armády, pak nabízím tato čísla : Pořadí padlých sovětských vojáků podle etnika: Rusů – 5,756 milionu.(2x více, než všech ostatních sovětských etnik dohromady) Ukrajinců – 1,377 milionu, Bělorusů – téměř 253 tisíc, Uzbeků – skoro 118 tisíc, Tatarů – přes 187 tisíc, Kazachů – 125 tisíc, Ázerbájdžánců – přes 58 tisíc, Arménů – téměř 84 tisíce… Se zbraní v ruce padlo 5,78 % ze všech tehdy žijících ruských občanů SSSR – včetně nemluvňat a penzistů. Z dalších národností se na osvobozování Československa podíleli čestné české výjimky (což byli z velké části Židé a Volynští Češi), Rumuni ,Poláci a Američané a pro objektivnost v posledních dnech hlavně v oblasti Prahy i vojáci ROA, kterých tehdy padlo přes 300. Ačkoli podíl Američanů na bezprostředním osvobození Československa byl asi z uvedených národností nejmenší, oslavy jejich podílu dost převyšují faktický význam. Takže myslím, že každému stejným metrem. A jestli to byla opravdu jen americká vojska, to nevím, ale můj táta v době květnového povstání tlumočil džípu Novozélanďanů, kteří jeli od Čimelic do Březnice likvidovat akci prchajících esesáků. Tak proč se neslaví také např. novozélandský podíl na osvobození západních Čech? Mimochodem, v západních Čechách se pohybovaly i sovětské tanky, neboť Američané před nimi ustoupili u Lnář tak, aby se sovětské vedení mohlo zmocnit zajatých vojáků ROA, kteří se vzdali Američanům a mnohé z nich pak Sověti v počtu tisíců na místě popravili, nebo odvlekli do SSSR, kde byli dále souzeni a popravováni, či zavřeni do gulagů.
Německé bojové ztráty byly necelých 6 milionů a statistiky uvádějí, že 75% (cca 4,5 mil.) v souvislosti s válkou proti SSSR.
Nevím, zda to řekl Stalin. Jeden mrtvý je tragédie, milion mrtvých je statistika. Pryč tedy od statistiky. Mým cílem není rusofilní adorace Ruska, nýbrž varování před novou a strašnou válkou. A válečnické bubny v současnosti nevirblují z Východu.

Přidat nový příspěvek