Jsme tady v táboře, jsme tady rádi, ...

23.06.2016 14:17

Jsme tady v táboře, jsme tady rádi, ...

Ještě nevím, jak dopadlo referendum o setrvání, či vystoupení Velké Británie z EU, tedy jak dopadl brexit.

Kdyby bylo referendum o čexitu, hlasoval bych pro odchod. Proč? Vysvětlím.

Kdysi jsem viděl film o německém koncentračním táboře. Když měla dorazit komise Červeného kříže, uspořádali Němci v koncentráku  tyjátr, jak si vězni dobře žijí. Uspořádali fotbalové utkání vězňů s dozorci. Už si děj přesně nepamatuji, jen si vzpomínám, jak vězni, když byli trestáni, museli skandovat mantru „Jsme tady v táboře, jsme tady rádi, chceme tu zůstat aspoň deset let!“.

Čas trhl oponou a já se narodil do socialistického tábora. Neměl jsem ten režim rád. Nestrádal jsem nijak dramaticky materiálně. Asi jako každý. Ale vadilo mi, že nám lhali a nutili nás lhát. Něco na způsob : „Jsme tady v socialistickém táboře, jsme tady rádi, chceme tu zůstat na věčné časy!“. A ještě s dodatkem „ a nikdy jinak!“.

Čas opět trhl oporou, vymanili jsme se ze socialistického lágru a stali se součástí EU. Místo tábora se tomu říká unie. Jo a zase tomu velí Němci. Nemám ten spolek rád. Zase lžou a nutí nás lhát. „Jsme tady v EU, jsme tady rádi, chceme tu zůstat na věčné časy!“. Já ne. Nestojím o dotační vějičky, nestojím o nechutná eurounijní rajčata v lednu, klidně budu měnit při cestách koruny za eura a čekat na hranicích. Chci svobodu, právo na sebeurčení, na svůj život, svoji historii, současnost a budoucnost. A to i pro své potomky. A to mi EU nezaručuje, ba naopak.

Slibují nám zlaté z nebe, ale té opravdové osobní svobody mám, alespoň to tak cítím, osobně méně, než jsem měl v tom socialistickém táboře. A také jsem měl tenkrát naději, že ten socialistický tábor nemá perspektivu a dříve, či později se rozpadne. A tak se i stalo.

Vím, že EU taková, jaká je, také nemá budoucnost. Ale nevidím možnost její nápravy a rekonstrukce cestou evoluce. Nejsou v ní demokratické principy.

Jediná šance je rozpad EU a nová konstrukce vnitroevropských vztahů v zájmu evropských národů a států.

Nestojím o normalizovaná a unifikovaná dětská hřiště s povinnou visačkou „Postaveno za podpory fondu EU.“. Věřím, že pro má vnoučata je a bude lepší, když si budou hrát v normálním přirozeném lese, než na Evropskou komisí schválené a zlodějskou dotací vnucené korupční prolézačce. Nenechám se kupovat za to, že bych patolízalsky z pofiderního materiálního důvodu skandoval „Jsme tady v unii, jsme tady rádi, chceme tu zůstat na věčné časy!“. To mohou dělat ti, kteří jsou ochotni prodávat se za drobky spadlé s „panského“ stolu. Já se o sebe vždy uměl postarat sám a nějakou EU k tomu nepotřebuji.

Proto budu, bude-li mi dána příležitost, hlasovat pro odchod z EU.

Jirka B.

Diskusní téma: Jsme tady v táboře, jsme tady rádi, ...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek