Jsem kalousek a mohu se dotýkat i drátů na zem spadlých

30.03.2016 19:35


Jsem kalousek a mohu se dotýkat i drátů na zem spadlých

Kalousek je v nespisovné češtině ( v brněnském hantecu "kalósek" ) označení nedospělého a poněkud deficitního jedince mužského pohlaví, který by rád byl borcem, ale není.

Příklad: před mnoha desetiletími jsem stál na Smíchově na nástupním ostrůvku, kde stál takový typický kalousek. Džíny, v zadní kapse hřeben s rukojetí ve tvaru prsaté ženské, starší jistě vzpomenou. Buran od pohledu. Po Plzeňské se blížila vé3eska a najednou jí předběhlo její vlastní kolo a zamířilo si to na nás na tramvajovou zastávku. Všichni prchali, kalousek ne. Postavil se kolu hrdě čelem, nastavil mu nohu a kopl. Pak už tam jen ležel s utrženou nohou. Tedy vlastně bez utržené nohy. Inu kalousek.

Vzpomněl jsem si na to, když jsem viděl video s exhibicí poslance Kalouska na demonstraci na Hradčanech. „Jsem Kalousek, poslanec Parlamentu ČR, jsem stíhán ústavními povinnostmi a vy mne musíte tudy nechat projít!“ šrouboval vzrušením tváří v tvář policistům zajíkavě svůj verbální projev a  nonverbálně vyskakoval, jako čertík z krabičky.

Každý má ve svém životě pár trapných okamžiků, které, ač by rád zapomněl, si pamatuje navěky a za které se stydí do konce svých dnů. Myslím, že si pan poslanec toto papalášské vystoupení může zařadit do této kategorie.

A pak přišel Kocáb, rocker ČR a dožadoval se také průchodu uzavřeným územím s odůvodněním, že on je protagonista listopadu 1989 a vážně z toho vyvozoval, že to mu dává jiná práva, než běžným občanům Česka.

Je v české politice někdo, kdo netrpí stihomamem své výjimečnosti?

"Jsem Kalousek, poslanec Parlamentu ČR a mohu se dotýkat i drátů na zem spadlých!"

Jirka B.


Diskusní téma: Jsem kalousek a mohu se dotýkat i drátů na zem spadlých

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek