Ježíšek mi k Vánocům nadělil hovno. A já jsem rád.

25.12.2018 17:21

Ježíšek mi k Vánocům nadělil hovno. A já jsem rád.

Včera po štědrovečerní večeři jsme seděli v širším kruhu rodinném u stromečku a rozebírali si dárky, které nám nadělil Ježíšek. Byla jich spousta, samozřejmě nejvíce jich bylo pro vnučky.

Já v podstatě dostal klasiku. Pár „měkoušů“ s obsahem ponožek a spodků, placatku na alkohol (? ), s manželkou společně sadu keramických nožů a lístky na Fidlovačku na představení s názvem „Pravda“. Trochu jsem se vyděsil, aby to nebylo něco o tom, jak pravda a láska zvítězili nad lží a nenávistí, jsem totiž schopen se v hledišti vztyčit a vyříkat si to s divadelním kolektivem z očí do očí v průběhu aktu a pak odejít středem, nebo být vyveden. Nebylo by to poprvé. Ale prý je to francouzská komedie, uvidíme.

Ovšem nejzajímavější byl dárek největší. Pod stromečkem byl poměrně objemný kontejner se vzkazem od Ježíška. Cituji:

„ Milý Jiříčku,

Vím, že jsi vždycky chtěl říct, že jsem Ti přinesl přesně tohle, tak konečně můžeš a bude to pravda!

Ježíšek“.

A v kontejneru bylo hovno. Tedy odborně pojmenováno „Sloní trus ze ZOO Praha“.

Lidi, jakou já měl radost!. Konečně smysluplný dárek v duchu smyslu Vánoc. Něco opovrhovaného a špinavého, něco, čeho se většina lidí štítí bude využito a zpracováno a přinese užitek a požitek. Ne bezohledný a bezostyšný konzum, ale šance postupovat s pokorou a úsilím od ničeho k něčemu.

Později večer jsem likvidoval obaly od dárků. Jednak mne překvapilo jejich množství a také jejich ekologická zátěž. Lakované a laminované papíry těžko recyklovatelné a prakticky na jedno použití, plastové obaly a folie k likvidaci. Zbytečné a nebezpečné plýtvání. Všude bliká, svítí a září vánoční osvětlení a málokdo si uvědomuje, že zcela zbytečně spotřebováváme energii plynu, ropy, uhlí, atomu a vody na úkor potomků. Přejídáme se celý rok, abychom na Vánoce nasadili přežírání korunu. Orgie konzumu. Kde je střídmost a pokora? To je smysl Vánoc?

Kde je v ten den to Jezule, které se kdysi narodilo v Betlémě ve chlívě a za pár desetiletí za nás zemřelo na kříži, aby nás spasilo? Už pro nás jen supluje spediční firmy a roznáší dárky dětem.

Pro mne nakydalo v ZOO kýbl sloního trusu.

Děkuji Ti za to hovno, Ježíšku. Budu se snažit Tvé poslání a výzvu  nezklamat, využít šance a v potu tváře z hnoje a práce  vypěstovat pro vnoučata bio jahody.

Jirka B.

 

Diskusní téma: Ježíšek mi k Vánocům nadělil hovno. A já jsem rád.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek