Ještě tu nejsou a dobroseři už aplikují jejich praktiky

24.11.2015 18:55

Ještě tu nejsou a dobroseři už aplikují jejich praktiky

Na serveru Bloku proti islámu se objevila informace o útocích proti jeho členům ( https://www.blokprotiislamu.cz/utoky-proti-clenum-bloku-nabyvaji-na-intenzite ) .

 Způsob, který používají útočníci k zastrašování, tedy označování bydliště a jmen členů Bloku proti islámu rudou barvou na fasádu bydliště rukama jejich odpůrců, mi připomenul známé literární dílo islámské kultury, a to Pohádky tisíce a jedné noci.

Není od věci si tuto knihu připomenout, neboť je to ukázka nejen kultury literární, ale zároveň i kultury společenské.

Už samotný příběh vypravěčky Šahrazád vypovídá o vztahu islámu k ženám. Mizogynní sultán dá pro svůj rozmar  popravit nejdříve svoji manželku, později beztrestně vyvraždit všechny dívky z okolí, když je před tím zbavil panenství. Nakonec zbyla jediná Šahrazád, která si zachránila život tím, že sultánu vyprávěla mezi pohlavními styky příběh na pokračování po dobu 1001 nocí.

Způsob likvidace  oponentů je dobrosery převzatý z příběhu o Ali Babaovi a 40 loupežnících. Příběh o loupení, okrádání, zastrašování, lstech, zavisti a krutém vraždění vychází z arabské, tedy islámské kultury. Je dostatečně ilustrativní a dobře popisuje morální a etický kodex islámu i krutý způsob likvidace protivníků, včetně onoho jejich označování červenými znaky na fasádě.

Příběh v dětské, tedy velmi zjemnělé formě, připomenu odkazem zde: https://www.abatar.cz/pohadky/ali_baba_a_ctyricet_loupezniku.htm

 Holt a tak stejně se chovají dobroserové, kteří se pasují za jediné  ochránce spravedlnosti, práva, demokracie a humanity.

Ještě tu ani Ali Baba a těch pověstných 40 loupežníků nejsou a už dobroseři aplikují jejich kruté a lstivé praktiky.

Jirka B.

Diskusní téma: Ještě tu nejsou a dobroseři už aplikují jejich praktiky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek