Je něco nového pod sluncem?

03.12.2015 09:49

Je něco nového pod sluncem?

Valili jsme si to letos začátkem září od pobřeží Černého moře od Vama Veche přes Bukurešť na Transfagaraš, Apuseni a směrem domů.

V okolí Targoviště, tam co v 15.století Drakula šlechtil mravy zlodějů zlatým pohárem u studny a kde v roce1989 zastřelili Ceauseska a hlavně v okolí Pitešti se v kukuřičných polích tyčily čerpací ropné věže.

Představoval jsem si, jak nad kukuřicí přelétají ruské a americké bombardéry a likvidují jak vrty, tak rafinerie i dopravní infrastrukturu. Ne dnes, ale za II.světové války, kdy Německo čerpalo rumunskou ropu a využívalo ji jako hlavní zdroj pohonných hmot při tažení „drank nach osten“.

Včera jsem sledoval obsah brífinku Ministerstva obrany Ruska, kde poměrně podrobně a podloženě dokumenty mapovala ruská rozvědka okolnosti okolo čerpání, zpracování, dopravy a prodeje syrské ropy Islámským státem.

Z uvedeného vyplývalo, že IS ropu krade, zpracovává, dopravuje a prodává evidentně prostřednictvím a za vysokého pochopení nejen Turecka a právě za zprostředkování Turecka, údajně včetně členů prezidentské rodiny.

Dokonce jsou tam i ty bombardéry, ničící tuto akci. Ale jen ruské., americké se na likvidaci ropné loupeže nepodílí. Prý chrání technologie pro budoucí poválečné využití. Proč ale Američané nebombardují těch 8500 do  akce zapojených transportních cisteren a jejich dopravní strukturu, to už jsem se nedozvěděl. Je logické, myslím-li to s porážkou nepřítele seriozně, primárně usilovat o jeho odříznutí od energetických zdrojů a od finančních příjmů z prodeje komodit.

Na závěr brífinku referující uvedl, že počítá se zpochybňováním ruských dokumentujících důkazů, proto vyzval Turecko, aby zpřístupnilo objekty, které jsou uvedeny v systému těchto černých ropných obchodů, pro novináře.

Válečné krádeže a loupeže jsou běžná věc po staletí. Dokonce i kšefty s nepřítelem. Některé firmy ze spojeneckých zemí přece kšeftovali s nacistickým Německem i za II.světové války i s válečným materiálem prostřednictvím neutrálního Švédska.

Takže nic nového pod sluncem!

Ale to není omluva.

Jirka B.

Diskusní téma: Je něco nového pod sluncem?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek