Jak kovbojové bojovali s nočními vlky

08.05.2016 16:22

Jak kovbojové bojovali s nočními vlky

Jistě každý z vás zná onen klišoidní záběr, který patří ke každé správné kovbojce. Kamera z podhledu sleduje křivé a do široka rozkročené kovbojí nohy, které rozrážejí plandavé barové dveře, aby vstoupily do baru a kovboj na nich kráčející začal zapíjet nějaký akt spravedlnosti.

Stejně tak statečně se, zajisté, cítilo těch pár desítek místních kovbojů, kteří si na václavském Václaváku pod vlajkami USA, NATO, Ukrajiny a marihuany, českou vlajku jsem na záběrech z akce v jejich řadách neviděl, sedalo před motocykly Nočních vlků.

Potkal jsem, a to čistě náhodou, oněch okolo sta motorkářů nejen z Ruska, ale i Česka, Slovenska a dalších států včera po poledni na pumpě v Průhonicích.

Jízda, která uctívá památku těch, kteří před 71 lety vyhráli II.světovou válku. Památku těch, kteří přežili, památku těch, kteří ve válce zemřeli. Pro mnohé ruské motorkáře byli ti mrtví přímí předkové. Tehdejší Sovětský Svaz měl ve II. světové válce 20 000 000 mrtvých.

Myslím, že od účastníků jízdy je to stejný slušný a pochopitelný akt, jako když my jdeme vzpomenout svých mrtvých předků na hřbitov na Dušičky. Rozdíl je ten, že drtivá většina z oněch vzpomínaných mrtvých sovětských vojáků nemá své hroby doma na hřbitově za vesnicí, ale na bojištích a vojenských hřbitovech  od Moskvy po Berlín a nezemřeli přirozeně, ale padli v boji proti nepříteli, který byl i nepřítelem naším.

Je to pro mne pochopitelný akt a považuji za nechutné jeho  malicherné politizování a účelové kriminalizování coby válečnického harašení. To ramenaté harašení zbraněmi spíše vidím v těch amerických dragounských jízdách, které reálně přesouvají vojenské síly a prostředky na ruské hranice se záměrem vyvolat konflikt.

Noční vlci projeli trasu po stopách bojů, projeli i Václavákem a jedou dál do Berlína. Oslavují vítězství nad nacizmem, vzpomínají a uctívají své otce a dědy. Jsou oprávněně hrdí na své předky a svojí vlast.

Na co jsou hrdí ti, kteří pod vlajkami USA, NATO, Ukrajiny a nakonec i marihuany teatrálně sedali na dlažbu, to nevím.

A nyní se vrátím k tomu klišoidnímu kovbojovi z počátku článku. Nebyl to muž bez bázně a hany, bojující za spravedlnost. Byl to jednoduchý  námezdní nádeník za dolar denně, který profesně hlídal krávy. A ten široký a pro mnohé chlapácký krok měl proto, že ze sezení v sedle za absence hygieny měl na zadku opruzeniny. Zkrátka proto, že „chytil vlka“.

Myslím, že nočního vlka, odborně zvanho intertrigo, si ze svého teatrálního sezení upocenými hýžděmi na chladné dlažbě Václavského náměstí odnesli i ti čeští kovbojové z Václaváku.

Takže nakonec spokojenost na všech stranách. Motocykly projely, kovbojové se zviditelnili a naše pokřivená media mohou křičet do světa palcovými titulky: „Desítky demonstrantů bojovalo s nočními vlky!“.

Doporučuji Pythiol.

Jirka B.

Diskusní téma: Jak kovbojové bojovali s nočními vlky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek