Elity

13.07.2016 18:41

Elity

Nikoli již občané, ale „elity“ by měly rozhodovat o našich osudech. Žádná přímá a rovná demokracie, ta přece přinesla Brexit a hrozí dalšími exity, ba i ty volby rakouského prezidenta bylo nutno usměrňovat „korespondenčním hlasováním“, dokonce už ani žádná zastupitelská demokracie, když stále roste síla „fašisticko-populistických stran“, ale jen a jen rozhodování „elit“.

Lidé jsou přece podle „elit“ staří, chudí, hloupí, bez rozhledu, bez nároku, „elity“ budou rozhodovat.

A kdo jsou ty elity? Mladí a krásní stripteři a masochisté z velkých měst, kteří se jezdí nechat sešlehat exotickou dominou v zahraničí, a proto jim vyhovuje ničím neomezený pohyb, dobroserové z neziskovek, kteří potřebují masy ekonomických migrantů, aby mohli vysávat společnost, pseudoumělci, kteří toho moc neumí a tak, aby se zviditelnili, kradou prezidentské standarty, politici, pro něž je politika lukrativní džob s možností miliardových čachrů, „političtí komentátoři“, kteří žvaní hlouposti, aby se zavděčili, průměrní šediváci, kteří nejsou ničím a chtěli by být vším, tak věří, že když podporují ty „elity“, jednou budou jedni z nich, lenoši, kteří nechtějí pracovat, tak studují obory typu „komparatistika řemeslné terminologie Prácheňska a Podkrkonoší 17.století“ a elity jim toto parazitování umožňují.

Ti, kteří „elitami“ nejsou, jsou ti ostatní, kteří mají jiný názor. Prý jsou to jsou staří vidláci z buranova, kteří za celý život nebyli za humny a ničemu nerozumí.

I já jsem ona jinonázorová neelita. Je fakt, že už jsem dost starý, bydlím na venkově, pokud se dá „dobrá adresa“ 15 km za Prahou a 10 minut po dálnici autem považovat za venkov, ale vzdělání mám vysokoškolské a rozhodně to není nějaký humanitní hudebně teoretický obor, ale obor, kde se snoubily nutné rozsáhlé znalosti s řemeslnou zručností. A bídu také netřu, svojí prací jsem se dokázal vždy uživit. A myslím si, že také ledasčemu rozumím, například nutnosti znovupřipojení Krymu k Rusku jak v historických souvislostech, tak v aktuální geopolitické situaci, abych byl aktuální. Klidně podisputuji. Také vím, že hlavní město Burkina-Faso je Ouagadougou a také třeba pamatuji, na rozdíl od mnoha jiných, že od roku 1966 do podzimu 1969 bylo lze z ČSSR volně cestovat, kupříkladu. V USA a v Rusku jsem sice nebyl, ale vím, namátkou, jak se mění situace za poslední roky v Itálii, viděl jsem na vlastní oči pojíždět kolony tanků k ukrajinským hranicím v Rumunsku a zamotal jsem se třeba do mnohatisícového tažení migrantů z Maďarska do Rakouska.

Přesto podle různých hudebních teoretiků, studentek genderových studií, či třetiřadých hereček nemám nárok se rozhodovat sám o své budoucnosti a budoucnosti svých potomků.

Takže, vážení „elitáři“, to, že jste se sami pasovali na „elity“, je jen vaše ukázka vašeho nedemokratického, nesociálního, nemorálního  a nereálného myšlení. A nic na tom nemění to, že se, hlavně na svoji podporu, houfujete v nejrůznějších „vznešených“ klubech tu na obranu demokracie, tu na obranu evropských hodnot, tu v jinak vzletně nazvaném spolku.

Elity nejste vy, ale ti na jejichž elitní práci parazitujete. Šikovní řemeslníci, usilovní zemědělci, kompetentní lékaři, trpělivý učitelé. Každý zedník, který postaví dům, každý lékař, který vyléčí pacienta, každý rodič, který poctivě vychová potomka  je elita. Ti dávají lidem budoucnost, ne vy svými planými, falešnými a nebezpečnými žvásty. To si uvědomte a přestaňte ty , kterými pohrdáte, dráždit.

Jirka B.

Diskusní téma: Elity

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek