Breaking News : Svět na pokraji války ( a teď nevím, zda napsat ?, nebo !)

24.11.2015 10:56

Breaking News : Svět na pokraji války ( a teď nevím, zda napsat ?, nebo !)

Po odříznutí Krymu od elektřiny a po zahájení blokády nákladní dopravy na Krym ze strany ukrajinského režimu, dnes ráno byl tureckou stranou sestřelen ruský vojenský letoun v Sýrii. Ten se účastnil úspěšné mise na potření IS a nastolení podmínek pro ukončení válečného konfliktu tamtéž.

Je vidět, že kdosi stojí o a provokuje válečné střetnutí s Ruskem. Je otázkou, zda Rusko tuto uměle vyvolanou krizi opět asertivně ustojí, nebo zda učiní odvetu a jakým způsobem.

Stojíme před otázkou zda bude zachován mír, nebo válka. Mír je v rukách vedení Ruska. Jeho protivníci chtějí vojenskou konfrontaci.

Rád bych věřil, že tak, jak dosud, vyřeší Rusko tento konflikt mírově.

Pokud ne, je otázkou, zda konflikt bude lokální, či globální.

On by to tedy pro nás asi velký rozdíl nebyl. Lokální bojiště si NATO připravilo v pásu od Estonska po Rumunsko, včetně České republiky. Ale v případě lokálního konfliktu by mělo šanci alespoň lidstvo. V případě globálního ne.

Co dělat? Doufat, že to Rusové ustojí, jít nakoupit fazole a rýži do zásoby a zajistit si pitnou vodu. A sbalit si evakuační zavazadlo. Jo a malým dětem dát někam do povijanu lísteček se jménem a adresou.

To mi to očekávané důchodové období pěkně začíná!

Diskusní téma: Breaking News : Svět na pokraji války ( a teď nevím, zda napsat ?, nebo !)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek