Agresivní Rusové se nebezpečně přiblížili k americkým vojenským základnám !!!

28.05.2016 09:56

Agresivní Rusové se nebezpečně přiblížili k americkým vojenským základnám !!!

Kdysi jsem byl na pohřbu příbuzného a když jsem se vracel na parkoviště, odjíždělo z něj auto mého švagra a mé sestry. Když mne míjeli, stáhla  má sestra, s níž nemám dobré vztahy, okénko a vztekle a dotčeně na mne křikla:“Jirko, Vašek si o vaše auto rozbil naše auto!“. Prostě blbě couval a jejich „japonec“ si rozbil zadek o naší škodovku.

Zajímavá je ale ta formulace, která popírala, že švagr neumí couvat a narazil nám do auta, ale ukřivděně švagra jakoby vyviňuje a z karambolu viní nás.

Stejně tak ona věta o ruském agresivním přiblížení k americkým základnám.

Pokud chce člověk vidět soudně realitu, musí si uvědomit, že za poslední čtvrt století se vojenské základny USA a NATO posunuly o mnoho set kilometrů na východ a sever a jsou v bezprostřední blízkosti ruských hranic. Myslím, že ruské základny se na západ neposunuly, neboť, i kdybychom debatovali o (znovu)připojení Krymu k Rusku, není to posun na západ, neboť ruské základny tam byly smluvně provozovány i před rokem 2014.

Mezi metody přibližování amerických vojsk a jejich evropskévojenské stafáže patří i současné „dragounské jízdy“, včetně aktuálního přesunu sil a prostředků pod názvem "Saber Strike", neboli „Rána šavlí“.

Upozorňuji, neproducírují se ruská vojska po americké hranici., ale americká vojska a vojska NATO po ruské hranici od Estonska po Rumunsko.

Kdysi bývaly v tramvaji takové mravoučné letáčky: „Ví to otec, ví to syn, na zuby je Thymolin“, nebo „Noste nehty na krátko, dlouhé nosí prasátko!“. A také aktuální ponaučení „Kdo si hraje se zbraní, určitě se poraní!“.

Každé soustředění zbraní přináší nebezpečí. Takové soustřeďování zbraní, jako podél ruské hranice, se může snadno zvrtnout ve válečný konflikt. Třeba i nechtěně, náhodně, když bych nebyl ochoten připustit, že Američané obvykle řešili své zájmy a problémy záměrně válkou. A obrovský americký dluh ve výši přes prý už 100 bilionů dolarů takovým americkým problémem je.

Nemysleme si, že by tato válka  byla nějaká brnkačka, nějaká lokální střílečka piff, paf, puf. Rusko má o polovinu menší armádu, než USA, k tomu NATO, takže násobně slabší jak živou silou, tak technikou. Je tedy jasné, že Rusku nezbývá, než počítat s nasazením jaderného arzenálu hned v první fázi. Takže pokud by konflikt vypukl, byl by od začátku jaderný.

Možná bychom nebyly cílem hlavních jaderných útoků. Tím by byly USA, země s velkými základnami NATO, země sousedící s Ruskem a transportní trasy. A nakonec by to byl apokalyptický útok zbraněmi posledního soudu.

A pak by stejně v celém válečném prostoru, což je celá oblast severní polokoule, živí záviděli mrtvým. Konec naší civilizace.

Rusko se nikam neposunuje, ovšem v reakci na porušení stavu z před čtvrt stoletím a v souvislosti s momentální největší koncentrací oponentních vojsk na své hranici od Druhé světové války musí činit opatření. Vysílá signály o kvalitě svých zbraní, mění a upravuje svoje vojenské doktriny, aktivovalo jadernou pohotovost. Dává jasně najevo, že se bude bránit a že má čím. Na obranu má každý stát právo. K dobyvačnému útoku Rusko nemá jeden jediný důvod. Proto ten vzkaz vojákům NATO: „Než vyrazíte do Ruska, teple se oblékněte a připravte se na nepředstavitelné!“. Já bych tomu vzkazu věřil.

Mne v současnosti trápí, že nám pomrzly třešně a broskve. Je to smutné, ale je to zanedbatelná prkotina proti tomu, kdyby nás, místo dubnových mrazíků, sežehlo atomové záření.. To by bylo totální a fatální.

A podporovat to válečné harašení je zločin jak vůči předkům, tak vůči potomkům, byli-li by ještě jací.

Tak to vidím já a to je také můj podnět k přemýšlení těm, kteří na mostech přes dálnici servilně mávají projíždějícím americkým vojákům. Nemyslím si, že by, stejně, jako v obou světových válkách a dalších konfliktech, bojovali za naší svobodu. Bojují hlavně za ty, kteří chtějí schramstnout tuhle Zemi.

P.S. Klidně můžete diskutovat a v diskuzi věcně dávat argument proti argumentu, názor proti názoru. Stejně vím, kdo z vás lačně čeká na každý můj článek, ale stydí se k tomu přiznat.

Jirka B.

Diskusní téma: Agresivní Rusové se nebezpečně přiblížili k americkým vojenským základnám !!!

šiřiteli mýtů

Daniel Kuchta | 28.05.2016

https://www.investicniweb.cz/2015/11/4/5-mytu-o-americkem-vladnim-dluhu/

Re: šiřiteli mýtů

Jirka B. | 29.05.2016

Pane Kuchto,děkuji za odkaz, ve kterém publikujete svůj názor na americký dluh. Můj článek není výrazně zaměřen na problematiku amerického dluhu, který je ať 17 bilionů dolarů, nebo podle jiných 66 bilionů dolarů a podle jiných 112 bilionů dolarů.. Z historie víme, že před oběma světovými válkami byly USA dlužníkem a po válkách, do kterých vstupovaly pragmaticky po zralé úvaze a to po rozmyslném výběru na straně potenciálního vítěze, byly USA již věřitelem. A to za cenu v porovnání s ostatními válčícími státy násobně menšího počtu obětí a bez devastace vlastního území. To o mnohém vypovídá a tato šablona je aplikova(tel)ná i nyní. a toho se obávám. Rozhodně USA ve válkách bojovaly hlavně za své zájmy a vše ostatní ( tedy jak někteří mylně opakují "bojovali za naši samostatnost, později svobodu a demokracii" atd) jsou jen tu pozitivní, tu negativní vedlejší produkty toho, že se USA staly v I.světové válce z Divokého Západu na periferii světa jednou ze světových mocností a ve II.WW jedním ze dvou světových hegemonů. Nyní usilují o hegemonii unikátní. Nehodlám být ani já, ani moji blízcí, mrtvým vedlejším produktem jejich hegemonistického usilování. To bylo obsahem mého článku.

Přidat nový příspěvek