A taková to mohla být pěkná cesta

04.07.2016 17:51

A taková to mohla být pěkná cesta

Už je to drahně let. Bylo po poledni, na autobusových linkách pražské MHD se střídali řidiči. Do stanice dojel autobus plný cestujících. Řidič otevřel dveře, vstal od volantu a pomohl do vozu muži v černých slepeckých brýlích a s bílou slepeckou holí. Neposadil ho na místo pro invalidy, ale pomohl mu za volant. Slepec si složil a odložil bílou hůlku, osahal si volant, pedály a tlačítka a zavřel dveře. Původní řidič se opřel o tyč vedle řidičova sedadla. Cestující znervózněli. Původní řidič poplácal slepce po rameni a řekl: „Tak to, Jardo, rozjeď!“. Lidé se začali ozývat, někteří se domáhali výstupu. Původní řidič je odbyl, že zastávka už je odbavena a uklidňoval znervóznělé a bouřící se pasažéry slovy, že ten nevidomý za volantem má výcvik, že má povolení , že je to muž na svém místě a že mu když tak sám poradí a pomůže.

„Jardo, hoď tam blinkr,  pomalu přidávej plyn a toč tam levou!“. Nevidomý Jarda si postěžoval, že je přece jenom trochu  nervózní a tak mu dal jeho „guru“ napít na kuráž z lahve s vinětou Rum tuzemský. Jarda si loknul, hodil blinkr a nejistě se rozjel. V autobuse mezi cestujícími vypukla panika. „Dobře, Jardo, trochu uber, srovnej doprava, doprava říkám, ne doleva, fajn, brzdi, máš tam červenou, dobře. Žlutá, zelená, jeď, rovně, rovně, přibrzdi, tlač se vpravo, pomalu přibrzďuj, bude zastávka, stůj!“. Autobus zastavil, slepý řidič šmátravě našel tlačítka dveří, otevřel a autobus se rázem vyprázdnil.

Na příští stanici již čekal vůz, tuším, že ještě Veřejné bezpečnosti a sranda skončila. Sázka dvou řidičů skončila, myslím, že výhazovem.

Vzpomněl jsem si na ten příběh, když jsem slyšel prezidenta Zemana říkat, že je proti vystoupení z EU, neboť projekt je to skvělý, jen ti, co ten projekt řídí, jsou nekompetentní diletanti.

A já říkám: K čemu je mi skvělý projekt, když ho nebezpečně a nezodpovědně řídí neschopný opilec, dederonová svazačka, maoista, anarchista, trockista, příznivec teroristické organizace Frakce Rudé armády či Rudých brigád atd. A když jejich řízení EU je již dvě desetiletí životu Evropanů nebezpečné.

Je mi jedno, že autobus je teoreticky velmi technicky dokonalý, když ho prakticky řídí mému životu nebezpeční diletanti.

Něco se opět „podělalo“ a části cestujících se, trochu na sílu, podařilo z autobusu hrůzy za jízdy vyskočit.

Najednou jsou všichni státníci, kteří se na  podpoře takovéhoto řízení EU dvacet let podíleli, chytří jak rádio, najednou vidí, že EU jde dvacet let cu grunt, že je nutno reorganizovat. Najednou začínají házet jeden vinu na druhého a sami se vydávat za ty jediné kompetentní ty změny provést.

Ne, v takovém sice původně technicky dokonalém a řekněme, že pohodlném „autobuse“, já jet dále nechci. Chci vystoupit!

Ti, kteří ho dodneška řídí a o tom, že by se vzdali volantu ani neuvažují, a ke své neschopnosti se ještě v kabině hádají, kdo je větší a neschopnější blbec a opilec, z tohoto „autobusu“ za dvacet let svého šoférovaní udělali neatraktivní odporný a nebezpečný vrak. Do šrotu s ním, s dosavadními řidiči před soud a dále cestovat jiným autobusem s jinou posádkou.

Britové už přesedli do svého dabldekru.

Je na čase si zkonstruovat a sestrojit nový evropský autobus a vybrat nové a kompetentní řidiče! Ale to si nejprve vyžaduje ten vrak zastavit, posádku vyobcovat a dostat se z toho křápu ven.

Nebo chcete s tím životu nebezpečným vrakem cestovat od pankejtu k pankejtu dále, dokud vás ten opilec, svazačka a další výše uvedení svojí bezohledností, nabubřelostí a neschopností úplně nezlikvidují?

Já ne!

Jirka B.

Diskusní téma: A taková to mohla být pěkná cesta

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek