Jirka Buzický

Všechno má svůj začátek, všechno má svůj konec

29.08.2023 10:32
Po 8 letech nastal čas, kdy končím s pravidelným psaním tohoto blogu. Důvodem je ztráta motivace, nedostatek nových témat a malá komunikace v rámci tohoto blogu. Děkuji všem, kteří četli mé články, děkuji zvláště těm, kteří reagovali v diskuzi. Nevím, možná, že sem ještě občas něco zavěsím, ale...

Nevím, co dál

21.08.2023 16:31
Už jsem sem nepsal takřka tři neděle a nějak mne to zde ke psaní stále netáhne. Je únavné snažit se něco napsat a při tom nemít žádnou odezvu, jen nějaké signály ze statistiky, kde sice návštěvnost poklesla, ale i v době absence nových příspěvků jsou zde návštěvy v rázu stovek jednotlivých...

Tak už se to láme

02.08.2023 10:52
Tak už se to láme Je přelom července a srpna, prázdniny se lámou v polovině a školákům se to blíží. Je fakt, že mi to vadí méně, než před šedesáti léty, ale i já cítím blížící se podzim. Před týdnem bylo svaté Anny. 109. výročí vypuknutí I.světové války. V souvislosti s tím doufám, že nevypukne ta...

Kdybych já byl kovářem

22.07.2023 14:39
Kdybych já byl kovářem Před šesti lety a pár měsíci jsem od rodiny dostal, vzhledem k mému „platonickému“ zájmu o kování jednodenní kovářský kurz. O jeho průběhu jsem napsal tenkrát blog, jehož obsah si můžete připomenout zde. Moc se mi to tenkrát líbilo a chtěl jsem ve svém kovářském počínání...

Zemřela Jane Birkin

17.07.2023 16:13
Zemřela Jane Birkin Zemřela další z legend mé generace. Je jich nějak čím dál, tím více. Tentokrát zemřela ve svých 76 letech herečka, zpěvačka, režiserka a také modní návrhářka Jane Birkinová. Narozena ve Velké Británii žila a zemřela ve Francii ve svém pařížském bytě na leukemii. Jane Birkinové...

Granáty, nebo kompenzační pomůcky pro potřebné

09.07.2023 08:46
Granáty, nebo kompenzační pomůcky a asistence pro potřebné? Opět jsem minulý týden dostal do pošty žádost o poskytnutí finanční podpory pro organizaci, která se stará o zdravotně a sociálně hendykepované. Manželka shodou okolností také. Žádosti přicházejí čím dál tím častěji, řekl bych tak třikrát,...

Válka za humny a co dál

03.07.2023 12:04
Válka za humny a co dál Už rok a půl zuří na Ukrajině válka. Za tu dobu zahynuly statisíce vojáků, bylo zmrzačeno stejné, či větší množství lidí a zničeny nedozírné materiální, kulturní a sociální hodnoty. Ukrajinské společenství je v procesu genocidy, neboť kromě mrtvých a zmrzačených v důsledku...

A máme tu okurkovou sezónu?

24.06.2023 11:45
A máme tu okurkovou sezónu? Nastává letní okurková sezóna? Jak doslova, tak přeneseně, tedy jako že se nic neděje? No, ještě to tak není. Okurky teprve začínají kvést a vypadá to, že jestli je nezlikviduje přehršel slimáků, co se letos a zvláště v posledních dnech vyrojila,  bude úroda slušná....

Fruta

21.06.2023 09:01
Fruta Už to začalo. Nastala doba, kdy začínám sbírat plody přírody částečně vypěstované a částečně sezonně, čí výhodně nakoupené, zpracovávám je a zavařené ukládám na pak. Takové to potravinářské: „Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě?!“. Je sice jaro, ale již začala sezóna jahod. Takže hlavně...

Zemřel Berger. Pak, že legendy neumírají

15.06.2023 09:35
Zemřel Berger. Pak, že legendy neumírají. V pondělí zahynul při motocyklové havárii v USA herec Treat Williams. Možná, že vám to nic neříká. Takže: při motocyklové havárii zahynul v pondělí v americkém státě Vermont hipísák Berger z Formanova filmu Vlasy. Vlastně Berger zahynul už po druhé. Poprvé...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>